kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Kilo Alamama Nedenleri


Tarih: 14-07-2012 | Saat: 13:17:29 | Ekleyen: kilo alamama
Kilo Alamama Nedenleri

Kilo alamama nedenleri arasında beslenme faktörü büyük önem arzetmektedir. Kilo alamama nedenleri arasında genetik miras da kilo alamamayı etkilemektedir.

Kilo Almak İsteyenler İçin:

Normal kilosunda kalmak isteyenler, yakıp harcayabilidikleri oranda gıda tüketimi yaptıklarında normal kilolarını muhafaza edebilirler. yakılandan az kilo aldığımızda vücudumuz zayıflamaya başlar kontrolsüzce diyet proğramları uygulandığında ölüme varebilen sonuçlar meydana gelebilir. Yukılabilcek miktardan fazla besin tüketiminde vücudumuzun depolamaya başlamasıyla birlikte hızli kilo alma sürci başlar. Buradan da anlaşılacağı üzere  orta yaşlarda fazla kilo almaya neden olan en önemli etken hareketsiz bir yaşam tarzı ve düzensiz beslenme sayılabilir.

Kilo Alamamada Genetik Faktörü

Ayrıca troid sorunu ile yakındanda ilişkili olan kilo sorunu ancak uzmanlar tarafından yapılacak kontrollerden sonra anlaşılabilmektır. Eğer troid sorununuz var ise uyguladığız sıradan diyet proğramları işe yaramayacaktır.

Stres sonucunda aşırı yemek tüketerek obezite sınırına ulaşmış kişiler için daha farklı türlerde diyet programları uygulanmaktadır
goji berry


Sayfayı Paylaş:Bu yazı 1802 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :