kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Argan Yağı


Tarih: 07-04-2012 | Saat: 11:10:32 | Ekleyen: Sibel Kartal
Argan Yağı

Argan Yağı Nedir?

Argan Yağı sadece Fas'ın güney batısında yetişen bir ağaçtır, Essaouira ve Taroudant bölgelerinde yetişen ve UNESCO tarafından koruma altına alınan Argan (Argania Spinosa) ağacının meyvesinden elde edilir.

Sadece Fas'ın güney batısında bulunan organik Argan Yağı;  yaşlanmayı önleyici, besleyici ve tedavi edici özellikleri olması nedeniyle yüzyıllar boyunca Berber Kavmi kadınlarının güzellik sırrı olmuştur. Argan Yağı doğal ve etkili bir biçimde yaşlanmaya ve cilt kuruluğuna karşı savaşmaktadır. Kuru saçların nemlendirilmesinde etkin sonuçlar verir.

Argan Yağı %100 doğaldır. Cilt, saç ve tırnak için çok faydalıdır. Kuru ciltli insanlar için eşsiz bir çözüm olmasının yanı sıra yağlı ciltli kişiler için de ciltte ve saçlı derideki yağ bezesi oluşumunu önlemesi bakımından faydalıdır.

Argan Yağı cilde muhteşem derecede canlılık kazandırmaktadır. Bu güzellik sırrının etkinliği yüzyıllar boyunca kanıtlanmıştır ve bugün de geçerliliğini korumaktadır.

Bu organik argan yağı %47,1 oleik asit(Omega 9), %33,8 linoleik asit(Omega 6) içermektedir.

Bu yağ asitlerine ek olarak Argan Yağı çok yüksek oranda Tokoferol (E vitamini), Squalene (cilt altı yağı), Steroller ve Polifenoller gibi çeşitli bileşikler içermektedir.

Sizin için seçtiğimiz Argan Yağı Tam Saflığa sahiptir ve Fransada bulunan ECOCERT tarafından lisansa sahiptir. Piyasada bulunan düşük kaliteli ya da saflığını kaybetmiş ürünlerin aksine soğuk baskı (cold press) yöntemiyle sıkılmıştır ve kokusu bulunmamaktadır.

Argan Yağı Faydaları Nelerdir?

  • Afrodizyak olarak kullanılmaktadır.
  • Parfüm yapımında kullanıldığı bilinir.
  • İlaç sektöründe faydalanılır.
  • Derisinde sorun yaşayan kişilerde derinin çabuk iyileşmesine yardımcı olur.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Bu mucizevi yağın yüz ve vücut bakımı başta olmak üzere saç bakımı ve tırnak bakımı içinde kullanıldığını söyleyebilmekteyiz. Ayrıca masaj yaparkende kullanımı tercih edilen bu yağın duştan sonra avuç içinde ıslatılarak kullanılması olumlu sonuçlar verebilmektedir.

goji berry


Sayfayı Paylaş:


argan yağı fiyatı, argan yağı faydaları, argan yağı fiyatları, argan, argan yağı sivilce,

Bu yazı 69861 defa okunmuştur...
argan yağı fiyatı
Aynur
Ankara
argan yağı fiyatı
argan yağı fiyatı
Bu yorum 07-04-2012 11:36:34 tarihinde yazılmıştır...
"geçen gün haberlerde izledim birkaç aktara sordum ama stoklarında yokmuş argan yağı satın almak istiyorum ama başka nerden satın alabilirim birde bu argan yağının fiyatı nedir? çok pahalı birşey midir?"

argan yağını kullananların yorumları
Elif
Edirne
argan yağını kullananların yorumları
argan yağını kullananların yorumları
Bu yorum 22-04-2012 11:31:37 tarihinde yazılmıştır...
"argan yağını bir arkadaşım cilt sorunları için kullanmış çok faydasını görmüş bana da tavsiye etti bende kullanacağım. Argan yağını başka kullanan varmı acaba? yorum yazarlarsa sevinirim."


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :