kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Elma Sirkesinin Faydaları


Tarih: 26-04-2012 | Saat: 11:44:24 | Ekleyen: Sibel Kartal
Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları konusunu daha önce işlemiştik ve sadece zayıflamaya olan faydalarına değinmiştik ama elma sirkesinin sadece zayıflamaya değil birçok şeye faydası vardır. Bu yazımınızda elma sirkesinin faydalarına değineceğiz. Elmanın en önemli faylarından biri olarak bilinen özelliği yediklerinizin sindirimi kolaylaştırmasıdır. Elmanın sindirimi kolaylaştırması içeriğinde bulunan bikarbonat iyonları sayesinde olur. Elma sirkesi de genel sağlık açısından büyük önem taşır. Elma ve elma sirkesi hakkında bilimsel bir çok araştırmalar yapılmıştır. Bu çalışmalarda ortak olan görüş; elma ve elma sirkesinin cilde, saçlara, varisli damarlara ve fazla kilolara iyi geldiği yönündedir. Elma ve elma sirkesi, parlak saçlar, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt, ince bir vücut için önemli katkılar sağlıyor.

Üstelik her evde kolaylıkla bulunan elma her gün yenebilir. Elma sirkesi hem sofrada kullanılır hem de cilt ve saç bakımında kullanılabilir.

Kepeksiz saçlar için Elma Sirkesi;

Saç yıkandıktan sonra son durulama suyuna eklenen elma sirkeli suyla saçlar durulanır. Saçlarınız kepekten arınır ve parlaklaşır.

Akne tedavisi için Elma Sirkesi;

Sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü temizleyip sonra durulanır. Elma sirkesi cildi yumuşatır ve antiseptik özelliği ile ciltteki mikropları öldürür.

Cilt lekeleri için Elma Sirkesi;

Bir subardağı dolusu suya üç çorba kaşığı elma sirkesi eklenir. kaynama noktasına kadar ısıtılıp başa bir örtü alınarak yüz buhara tutulur. sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüz silinir. Bu işlemi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlar için Elma Sirkesi;

Elma sirkesine batırılıp sıkılan bez varisli bölgeye sarılır ve yarım saat bekletilir. beklerken de bacaklar yukarı kaldırılır.

Zayıflamak için Elma Sirkesi;

Bir bardak suya elma sirkesi katılıp sabah aç karnına içilir. sonra günlük hafif ama herşeyi içeren diyete devam edilir. Bazan da bir bardak suya 1-2 kahve kaşığı elma sirkesi ve bir kahve kaşığı bal ile karıştırılıp içilir.

goji berry


Sayfayı Paylaş:


elma sirkesi faydaları saç, elma sirkesi faydaları zayıflama, elma sirkesi faydaları varis, elma sirkesi faydaları cilt, elma sirkesi faydaları cilt lekeleri,

Bu yazı 7020 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :