kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Keçiboynuzu


Tarih: 12-04-2012 | Saat: 15:56:48 | Ekleyen: Sibel Kartal
Keçiboynuzu

Keçiboynuzu ülkerimizin bazı bölgelerinde harnup olarak da bilinmektedir. Yeryüzünün en eski bitkilerinden olan keçiboynuzunun anavatanı olarak Güney Anadolu, Suriye, Kıbrıs, Yunanistan, İspanya, Fas, Tunus, Cezayir, Filistin ve Libya olup memleketimizde, Antalya, Mersin, Silifke, Datça dolaylarında yaklaşık 1500 km2lik sahil şeridinde doğal olarak yetişmektedir. Keçiboynuzu, yetişmeye başladığı ilk 15 yıl meyve vermeyen bir bitkidir. Meyveleri ilk başlarda yeşil olup, olgunlaştıkça kahverengileşen ve tam olgunlaşınca parlak kahverengi renk alır.

Keçiboynuzunun en büyük özelliği nefes darlığına karşı oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşı etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki; derhal sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir

Keçiboynuzunun içerdiği gallik asiti nsan sağlığı üzerinde öylesine çok yönlü özellikleri olan bir maddedir ki, bu özelliklerinden bazıları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Akciğer ödemine karşı keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkan. Balgam söktürücügücü ve astıma karşı olan tedavi edici gücü çok fazladır. Sigara içenler keçiboynuzuna başladıktan bir iki gün sonra nasıl balgam çıkardıklarını hayretle özleyeceklerdir.

Keçiboynuzu, insanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir. Özellikle sigara içen insanlarda akciğer kanserine yakalanma riskinin ne kadar yüksek olduğu, bu konuyla ilgili hemen her klinik deneyde ortaya konmaktadır.

Değerli okuyucu, bir insanın kendi kendine (sağlığı açısından) verebileceği en büyük zarar; sigara içmesidir. Unutmayınız ki, sigara içmek sadece akciğer kanserine yakalanma riskini artırmıyor, genel olarak insan sağlığını olumsuz etkileyen zararlı bir alışkanlıktır.

Keçiboynuzu akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Ancak, akciğer kanserine yakalanmış olanlar için tedavi etme gücü çok zayıftır. Ancak bir bitkinin hastalığı önleyici özelliği ile hastalığı tedavi etme özellikleri birbirlerinden farklı şeylerdir. İşte keçiboynuzunun akciğer kanserini tedavi etmekteki gücünü artırıcı farklı etkin maddeler içeren ikinci bir bitkiye ihtiyaç vardır. Bu ikinci takviye bitkikırmızı turptur.

Keçiboynuzunda kolestrol bulunmaması ayrı bir avantajdır. Kaffein ve theobromine içermediği içinde tansiyon problemi olanların rahatlıkla kullanabilecekleri bir bitkidir. Fosfor ve kalsiyum bakımından zengindir. Bu nedenle osteoporoz rahatsızlığı olanlara kalsiyum ihtiyaçlarının karşılanmasında çok iyi bir destekleyicidir.

Keçiboynuzu Harnup Pekmezi Faydaları:

  • Kalsiyum bakımından çok zengindir (sütün 3 katı)
  • İçindeki E vitamini sayesinde; öksürüğe, gribe, kemik erimesine ve kansızlığa iyi gelir
  • Balgam söktürür, göğsü yumuşatır, bronşları açar, sigara tiryakileri için faydalıdır ve nefes darlığına oldukça etkilidir. (Alerjik nefes darlığı çekenlere ısrarla keçiboynuzu pekmezi tavsiye edilir.)
  • Yüksek ham selüloz etkisi ile bağırsak rahatsızlıklarına ve gastrite etkilidir. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak mide şişkinliğini giderir Bağırsak kurdu, tenya, solucan gibi bağırsak parazitlerini temizler. Mideye kuvvet verir.
  • Yüksek mineral ve vitamin içeriği ile de diş ve diş etleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
  • Yüksek doğal şekerler , zengin mineraller (özellikle çinko) ve vitaminler (A , B , B2, B3, D) içeriği dolayısıyla doğal güç ve besin kaynağıdır.
  • Yüksek sodyum ve potasyum içeriği sayesinde tansiyon, karaciğer ve akciğer üzerine çok yaralı etkileri bulunmaktadır. Kanın zehirli maddelerini temizler.
  • İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserini %90 oranında önleme gücüne sahiptir.
  • Kalbe faydalıdır, kalp çarpıntısını önler
  • İnsan vücuduna giren radyasyonu dışarı atar.
goji berry


Sayfayı Paylaş:


keçiboynuzu pekmezi faydaları, keçiboynuzu pekmezi faydaları nelerdir, keçiboynuzu pekmezi fiyatı, keçi boynuzu pekmezi kilo aldırırmı, keçi boynuzu pekmezi kan yaparmı,

Bu yazı 69660 defa okunmuştur...
keçi boynuzu pekmezi kilo aldırırmı?
Serkan
Antalya
keçi boynuzu pekmezi kilo aldırırmı?
keçi boynuzu pekmezi kilo aldırırmı?
Bu yorum 12-04-2012 21:13:39 tarihinde yazılmıştır...
"merhaba, aşırı zayıflık sorunum var 5-6 kilo almak istiyorum ama canım hiçbir şey istemiyor zorla yemek yiyorum keçi boynuzu pekmezi yesem iştahım açılır mı? yemek yemeye başlar mıyım? keçi boynuzu pekmezi kilo aldırırmı? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim."

keçiboynuzu pekmezi kansızlığa iyi gelirmi?
fulya
Bingöl
keçiboynuzu pekmezi kansızlığa iyi gelirmi?
keçiboynuzu pekmezi kansızlığa iyi gelirmi?
Bu yorum 28-09-2012 13:59:17 tarihinde yazılmıştır...
"bizim evin yakınlarında yabani olarak yetişen keçiboynuzu ağaçları var tamamen doğal yetişiyorlar. kansızlık için değişik bitkisel karışımlar kullanıyorum bir arkadaşım keçiboynuzu önerdi ama keçiboynuzunun kansızlığa faydası var mı bilmiyorum? keçiboynuzu pekmezi kansızlığa iyi gelirmi? bilgisi olan varmı?"

keçiboynuzu pekmezi ile kilo almak
deniz beydili
İstanbul
keçiboynuzu pekmezi ile kilo almak
keçiboynuzu pekmezi ile kilo almak
Bu yorum 01-10-2012 20:32:07 tarihinde yazılmıştır...
"Keciboynuzu pekmezi kilo aldirirmi? Ne kadar tuketmek gerekir? Tesekkur ederim"

keçi boynuzu kilo yaparmı?
yaşlı rind
Van
keçi boynuzu kilo yaparmı?
keçi boynuzu kilo yaparmı?
Bu yorum 15-12-2012 01:00:55 tarihinde yazılmıştır...
"kesinlikle aldırır. ayrıca kansızlığa birebirdir. "


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :