kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Maden Suyu Faydaları


Tarih: 11-07-2012 | Saat: 12:43:42 | Ekleyen: Sibel Kartal
Maden Suyu Faydaları

Maden Suyu doğal bir mineral deposudur. Yapay minerallerin vücuda katkısı sınırlı olduğu için tercih edilen her zaman maden suyu olmalıdır. Aslında her ikisinin de görevi mideyi rahatlatmaktır ama, biri doğal diğeri yapay oluşuyla farklılık yaratır. Buna dayanarak maden suyunu ihtiyaç, maden sodasını ise tercih olarak kabul etmek doğru olacaktır.

Asitli olarak adlandırdığımız içeceklerde kastedilen, içeceğin içerisindeki karbondioksit gazıdır. Bu gaz dilimiz ile temas ettiğinde geçici olarak tat algılayıcılarını uyuşturur. Burada karbondioksit gazının görevi içimi kolaylaştırmaktır.

Muhteviyatındaki zengin kalsiyum
ve florür gibi mineraller sebebiyle özellikle çocuklar, yaşlılar ve bayanların daha fazla maden suyu tüketmeleri gerekir. Günde en az 2 litre kadar su veya maden suyu tüketilmesi önerilir.

Maden Suyunun vücudumuza önemli faydaları vardır. Bunun yanısıra zararlı bir etkisine rastlanmamıştır. Gelişme çağındaki çocukların kalsiyum, demir, çinko ve florür gibi minerallere yetişkinlerden daha fazla ihtiyaçları vardır. Maden suyunun içerdiği florür dişlerin gelişmesi, kalsiyum ise kemik yapısının güçlenmesi için oldukça faydalıdır. Maden suyunun aşırı tüketilmesinde Maden suyunun zararlarıda bulunabilir…

Maden suyu barındırdığı mineraller sayesinde cilt içinde çok yararlıdır. Yaşamı boyunca düzenli ve yeterli miktarda su ve maden suyu tüketmeyen insanlarda böbrek taşı oluşumunun daha hızlı meydana geldiği görülür.

Hamilelik döneminde ve hamilelik sonrasında  maden suyu içmek, bebeğin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin alınmasında önemli rol oynar.

Maden suyunun içeriğinde; bolca magnezyum, sodyum ve kalsiyum vardır.   Kalp enfarktüsü geçiren insanlarda magnezyum düşüklüğü saptanmıştır. Damar sertliğine yol açan damarlardaki yağ ve kalsiyum birikmesi de magnezyum eksikliğinden oluşur. Buna bağlı olarak kalp rahatsızlıklarına iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Magnezyum, sodyum, flor, sitratlar ve kalsiyum maden suyunda bulunan dengeleri ile, ürolojik hastalıkların seyri ve özellikle ameliyat sonrasında çok etkendir. Böbrek taşlarının tekrarlamasını önlemenin en kolay, en pratik ve doğal yolu bu sıvıları bolca tüketmektir.
goji berry


Sayfayı Paylaş:Bu yazı 2653 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :