kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Yediklerimizi Nasıl Eritiriz?


Tarih: 18-04-2012 | Saat: 10:52:01 | Ekleyen: Sibel Kartal
Yediklerimizi Nasıl Eritiriz?

Yediklerimizi Nasıl Eritiriz daha doğrusu nasıl sindirebiliriz sorusunun cevabı bulabilirsek, bu bilgi bize spor, uyku gibi herhangi bir faaliyete başlamadan önceki öğünlerimizi daha bilinçli düzenleyebiliriz.

Örneğin uzun bir işe, yürüyüşe veya spor gibi yüksek performans gerektiren bir işe başlamadan bir saat öncesinde bir şeyler yememiz gerekiyorsa, sindirimi bir saat içerisinde tamamlanabilecek besinleri tercih etmeliyiz. Genel bir fikir vermesi açısından besinlerin sindirim süreleri şu şekilde özetlenebilir:

 

Hangi Besin Ne Kadar Sürede Sindirilir?

1 saatte sindirilebilenler: Su, çay, kahve, enerji yiyecekleri, sporcular için özel hazırlanmış karbonhidrat konsantreleri.

2 saatte sindirilebilenler: Süt, kakao, yoğurt, et püresi, beyaz ekmek, muz, müsli/corn flakes tarzı kahvaltılık tahıllar, hafif sebze, prinç/pilav, alabalık protein konsantreleri.

3 saatte sindirilebilenler: Siyah ve karışık ekmekler, kek, patates, yumurta, büyükbaş hayvan ve koyun eti, tavuk, sebze, elma.

4 saatte sindirilebilenler: Sosis, salam, hindi, dana kızartması, biftek, fındık-fıstık.

5 saatte sindirilebilenler: Kabuklu yemişler, kızartmalar, patates kızartması.

6 saatte sindirilebilenler: Pastırma, mantar, ton balığı.

7 saatte sindirilebilenler: Kaz eti, sardalya, tuzlama balık.

goji berry


Sayfayı Paylaş:


yediklerimizi nasıl yakarız, yediklerimizi nasıl eritiriz, tükettiğimiz besinler ne zaman sindirilir, besinler ne kadar zamanda erir, yediklerimiz ne zaman erir,

Bu yazı 11546 defa okunmuştur...
makardan nasıl eritilir?
gülçin zaman
Bursa
makardan nasıl eritilir?
makardan nasıl eritilir?
Bu yorum 18-06-2012 16:29:35 tarihinde yazılmıştır...
"Ben fazlasıyla makarna yedim eritmem için ne yapmam lazım ??"

yediklerimizi eritmek
hakkı ay
İstanbul
yediklerimizi eritmek
yediklerimizi eritmek
Bu yorum 09-04-2013 21:28:17 tarihinde yazılmıştır...
"arkadaşlar unutmuyoruzki herşeyin en başında sabır gelir ve sabrında sonu selamettir. (yediklerimize,içtiklerimize, özen gösteriyoruz canımızın her istedigini yersek şişeriz ve bir patatez çuvalın dan farkımız kalmaz onun için ne yapıyoruz diyet yapıyoruz günde iki saat aralıklarla spor yapıyoruz yağlı yiyeceklerden uzak duruyoruz ve en önemlisi de bol bol suuuuu içiyoruz size bir diyet programı tavsiye edeyim) (( sabah:salatalık,domatez,biber,bir dilim kepek ekmeği,ve bir çay kaşıgı çörek otu öglen:bir kase çorba sebze veya mercimek,salata,ve muz akşam:bir kase çorba,salata,iki dilim kepek ekmegi ve portakal deneyin farkı sizde hissedeceksiniz vucudunuz da bu diyeti bir ayda eksiksiz uygularsan garanti 5 kilo verirsiniz ama tamam mını kaçamak yok kahve yok siyah çay yok tatlı tuzlu hamur işi yok ve en önemlisi de sipor yapacaksınızzzzzzzz unutmayın "


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :