kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Çörek Otu


Tarih: 15-04-2012 | Saat: 17:20:15 | Ekleyen: Sibel Kartal
Çörek Otu

Çörek Otu; içerisinde bulunan thymoquinone isimli kimyasal maddenin kanserli pankreas, meme, bağırsak ve karaciğer hücrelerinin üremesini durdurduğunu hatta bu kanserli hücreleri yok ettiği ifade edildi.

Thymoquinone maddesinin doğal savaşçı hücrelerin başarı oranını yüzde 74 oranında artırdığını belirten Dr. Uslu, çörek otu yağının anti virüs olma özelliği bakımından araştırıldığını ifade etti.

Bağışıklığın insan vücudunun hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan bir sistem olduğunu belirten Uslu, "Bu sistem vücudu bakterilere ve viral enfeksiyonlara karşı koruyup, kanserli hücreleri ve yabancı maddeleri yok eder." dedi. Sigara, alkol, dengesiz beslenme, çeşitli kimyasal ve radyoaktif maddelere maruz kalma gibi sebeplerle vücudun bağışıklık sisteminin çöktüğünü belirten Uslu, böyle durumlarda soğuk algınlığı ya da grip adı verilen rahatsızlıkların ortaya çıktığını ifade etti. Uslu, "Çörek otu, virüse yakalanılan erken dönemde katil hücreleri sınırlandırıyor." diye konuştu.

Çörek Otu Ölümden Başka Herşeye Devadır!

Hz. Muhammed'in (SAV) "Çörek otunu kullanın, ölümden başka her şeye devadır." hadisine dikkat çeken Prof. Dr. Uslu, günümüz insanlarının bu önemli şifalı bitkiden faydalanmadıklarını üzülerek gördüğünü vurguladı. Bilimsel araştırmaların çörek otunun şeker, astım, öksürük, solunum yolu ve egzama hastalıklarına da iyi geldiğini ortaya koyduğunu vurgulayan Uslu, "Araştırmalar çörek otunun kandaki kolesterol düzenini istenilen seviyeye düşürebildiği, idrar miktarını artırdığı ve tansiyon yüksekliğini tedavi ettiğini de göstermiştir." diye konuştu.


Çörük Otu: Günde 1 ile 3 Gram Tüketin

Çörek otunun öğütülüp toz şeklinde günde 1 ile 3 gram tüketilmesini öneren Prof. Dr. Uslu "Bu esrarlı bitkinin faydaları saymakla bitmiyor, ancak doktor tavsiyesi ve önerilerine göre kullanıldığı zaman iyi sonuçlar elde edilir." ifadelerini kullandı. Halkın bu bitkiyi sadece pasta börek yapımında tükettiğine dikkat çeken Uslu, yüksek sıcaklığa maruz kalan çörek otunun pasta börek ile yerken tüm antioksidan özelliğini yitirdiğini, vücuda bir yararının kalmadığını sözlerine ekledi.

Pasta, çörek gibi unlu mamüller içinde tüketilen çörek otunun bir faydasının olmadığ uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Çörek otunun bitki olarak binlerce faydası vardır.

goji berry


Sayfayı Paylaş:


çörek otu yağı, çörek otu yağının faydaları, çörek otu yağı faydaları, çörek otu nasıl kullanılır, çörek otu yağı kullanımı,

Bu yazı 33864 defa okunmuştur...
Çörek Otu Saç Dökülmesi
Erdem Ersan
İstanbul
Çörek Otu Saç Dökülmesi
Çörek Otu Saç Dökülmesi
Bu yorum 17-05-2012 08:24:03 tarihinde yazılmıştır...
"Merhabalar. Bende saç dökülmesi problemi vardı çörek otu yağıyla başımın tepesinde yaptığım uygulama 5-6 seansda fayda verdi. sonuca ben bile inanmıyorum. Zayıf kalan sayrelen yerde saçım hacim kazandı ve çoğaldı. Süper daha ne olsun. "

Çörek otu
Prof.Dr. İbrahim USLU
İstanbul
Çörek otu
Çörek otu
Bu yorum 09-01-2013 05:59:45 tarihinde yazılmıştır...
"Çörek otu vücudumuz için çok önemli bir gıdadır. Ben her gün üşenmeden bir tatlı kaşığı çörekotunu kahve çekme elektrikli makinemden öğütüp kahvaltıda peynir üstüne serperek alıyorum. Çörek otunun önemini anlatan yazımı sitemden okuyabilirsiniz. Prof.Dr. İbrahim Uslu"


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :