kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Şarabın Faydaları Yalan Çıktı


Tarih: 06-07-2012 | Saat: 17:09:45 | Ekleyen: Sibel Kartal
Şarabın Faydaları Yalan Çıktı

Şarap, kahve ve çikolatanın kalp sağlığına hiçbir faydası yok... Daha önce kalbe faydası var diye lanse edilen şarap meğer hiç de masum değilmiş...

Avustralya’da yapılan bir araştırma, içerdikleri anti-oksidanlar nedeniyle kalbe iyi geldiğine inanılan şarap, kahve ve çikolatanın aslında pek de bu tür bir faydası olmadığını ortaya koydu.

İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, 100′den fazla bilimsel çalışmayı inceleyen Avustralya Ulusal Kalp Vakfında görev yapan bilim adamları, şarap, kahve ve çikolatanın kalp ve damar sağlığı açısından sanıldığı gibi faydalı olmadığını öne sürdü.

Araştırma ekibinden doktor Susan Anderson, inceledikleri verilerde, kalp ve damar sağlığı açısından çikolata, kahve ve kırmızı şarap tüketilmesini önermek için açık ve yeterli bulguya rastlamadıklarını belirtti. Anderson, “Gerekli anti-oksidanları almanın en iyi yolu her gün meyve, sebze, baklagil, kepek ekmeği, ceviz ve fındıktan oluşan çok çeşitli gıdalar tüketmektir” dedi.

Uzmanlar, sık sık tekrarlanan ve büyük ölçüde kabul gören bir tezi çürüten araştırmanın sonuçlarını doktorlara gönderdiklerini de söyledi.
goji berry


Sayfayı Paylaş:


şarabın faydaları, şarabın faydaları zararları, şarabın zararları, şarabın faydaları nelerdir, şarabın kalorisi,

Bu yazı 4609 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :