kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Karın Yağları Eritme


Tarih: 03-07-2012 | Saat: 13:23:21 | Ekleyen: Sibel Kartal
Karın Yağları Eritme

Karın yağlarını eritmek sanıldığından daha zor gerçekleşmektedir. Diğer bölgesel yağlanma problemleri arasında göbek yağları en dikkat çekeni olduğu gibi aynı zamanda eritilmesi içinde bir hayli çaba sarfedilmesi gerekmektedir. 

Biz kadınların kafasını kurcalayan en önemli sorunlardan biridir karın bölgesinin yağlanıp adeta bir simit gibi vücudumuzu çepeçevre sarması. Vücutta forma girmesi en zor olan bölge de yine karın bölgesidir. Hepimiz her gün düzenli olarak mekik hareketi yaptığımız zaman bu bölgenin inceleceğini biliriz ama bu zor hareketi de pratik bir şekilde yapamayız. Peki yüzlerce mekik hareketi yapmadan dümdüz bir karına nasıl sahip olabiliriz?

Şınav ile karın yağlarını eritme

  • Şınav pozisyonuna gelin ve karın kaslarınızı sıkın.
  • Sol bacağınızı bükün ve sol dizinizi karnınızın altından sağ omuzunuza doğru çekin. Başlangıç pozisyonuna dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da yapın. 20 kere tekrarlayın.

Dönerek mekik ile karın yağlarını eritme

  • Dizleriniz bükük, ellerinizi birbirine kenetlemiş durumda ileriye doğru uzatarak yere oturun. Sırtınız yerle 45 derece açı yapacak şekilde geriye doğru eğilin ve karın kaslarınızı sıkın.
  • Karın kaslarınızı sıktığınızdan emin olun ve iki yana doğru dönün. 20 kere tekrarlayın.

Dumbell ile sıkılaşma

  • Dört kiloluk bir ağırlığı iki elinizle tutarak, dizden büktüğünüz sağ ayak bileğinizin önüne kadar getirin.
  • Karın kaslarınız sıkı ve kollarınız gergin bir şekilde, vücudunuzu sola doğru döndürerek, ağırlığı kaldırın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi aynı tarafta 10 kere tekrar edin. Bu, hem kol hem de karın kaslarınızı çalıştıracak.

Top ile çalışarak karın yağlarını eritme

  • Bir minderin üzerinde, ellerinizi egzersiz topunun üzerine koyarak, kollarınızı gergin tutun. Avuç içlerinizin birbirinden en fazla 10 santimetre uzak olmasına dikkat edin. Poponuz hafif çıkık, sırtınız ise mümkün olduğunca dik olmalı. Gücünüzü topun üzerinde yoğunlaştırın ve dengenizi egzersiz boyunca kaybetmemeye çalışın.
  • Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuzun yere paralel olacak şekilde kollarınızın ön kısmıyla topa baskı uygulayın ardından topu ileri doğru itin. Başlangıçta zorlanabilirsiniz ama dengenizi sağladıktan sonra bu hareketi yapmanız özellikle karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacak. Bu hareketi sadece 10 kere tekrarlayın.
  goji berry


Sayfayı Paylaş:Bu yazı 2158 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :