kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Su İçerek Zayıflama


Tarih: 06-07-2012 | Saat: 14:43:00 | Ekleyen: Sibel Kartal
Su İçerek Zayıflama

Su içerek zayıflamak için günde ortalama olarak 2-3 litre su içmeniz gerekmektedir. Su ihtiyacının direk su içerek karşılanması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Sağlıklı bir bünyeye sahip olmak ve zayıf görünmek hepimizin arzuladığı bir durumdur. İnce bir görünüme kavuşmak için birçok yöntem deniyor ve hatta bol miktarda da para harcıyoruz. Aslında tüm bunları yaparken bir şeyi gözden kaçırıyoruz.Bol miktarda su içmek.

Başlıca içeceğimiz su bildiğimiz gibi vücuttaki bir çok olayda aktif şekilde rol almaktadır. Metabolizma da gerçekleşen bu olaylarda suyun önemi oldukça fazladır. Örneğin bir protein tepkimesinde de suya ihtiyaç var yağın tepkimesinde de.Fakat protein tepkimeye 1 mol su ile girerken yağ 3mol su ile giriyor yani bire üç bir durum söz konusu. İşte yağların yakımı bu yüzden daha zor oluyor.Daha fazla suya ihtiyaç duyuyoruz.

Uzmanlar günlük 1,5-2 litre su içmemizi öneriyorlar. Gerçekten deneyenler görecektir ki vücudun su ihtiyacını karşıladığımız zaman daha zinde bir durumda oluyoruz. Vücudumuzun çok büyük bir kısmı su olduğu için ve hemen hemen tüm metabolizma olayları su ile gerçekleştiğinden suyun günlük yaşamdaki yerine önem vermeliyiz. Biraz kilolu iseniz ve yemeklerinize dikkat edip halen kilo veremediğinizi düşünüyorsanız mutlaka su için. Çünkü kalıplaşmış yağ hücrelerini yıkmakta su biçilmiş kaftanınızdır.Günlük iki yerine üç litre su içseniz bunun faydasını kesin göreceksiniz.

Su içerken dikkat etmemiz gerek ufak bir husus var. Şöyle ki ayakta içilen su ağız-yemek borusu-mide-bağırsaklar şeklinde geçerek olduğu gibi dışarı atılıyor. Ayakta durduğumuz zaman mide ve bağırsakların giriş bölümü açık vaziyete gelir bu yüzden suyun emilimi yapılamaz. Yani içtiğimiz sudan çok bir fayda görmemiş oluruz. Eğer su içiyorum da bir faydasını görmedim diyorsanız bir de oturarak içmeyi deneyiniz.

Hem sağlık açısından hem de kilo vermeye yardım açısından su mutlaka oturularak içilmelidir.

goji berry


Sayfayı Paylaş:Bu yazı 2311 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :