kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Zayıflayamıyorum


Tarih: 29-04-2012 | Saat: 13:24:01 | Ekleyen: Sibel Kartal
Zayıflayamıyorum

Zayıflayamıyorum diyorsanız bir yerde hata yapıyorsunuz demektir. Bazen doğru bildiğiniz zayıflama yöntemleri aslında doğru olmayabilir. Hatta kilo vereyim derken kilo aldığınız bile olmuştur. Bunun için zayıflama yöntemlerinin hangisinin doğru bir yöntem olduğunu bilmekte fayda var. Bu yazımızda en çok yapılan zayıflama hatalarını bulabilirsiniz.

İşe yaramayan zayıflama yöntemleri:

 

1. Hızlı yemek zayıflatmıyor!

Hızlı yemek yemek kilo almanıza neden olur bu nedenle yavaş yemelisiniz. Yiyecekleri uzun süre çiğnedikten sonra yutmak, beynin vücuda giren besinleri kaydetmesine zaman tanımak anlamına geliyor. Bu şekilde tat alma duyusu da tatmin oluyor. Böylece doyduğunuzu anlamanızla, yemeye son vermeniz arasındaki zaman kısalıyor.

2. Teknoloji tembelleştiriyor!

Diyetlerinizin bir işe yaramamasının en büyük etkenlerinden biri hareketsiz yaşamdır. Eskiden bir arkadaşınızla görüşmek için belki de 10 ya da 15 dakika yürürken şimdi sadece mailleşerek görüşmüş kadar oluyor ya da internet üzerinden sohbet edebiliyorsunuz. Böyle olunca da hareket yerine oturmayı seçiyorsunuz.

3. Tatlandırıcılar kilo aldırıyor!

Kilo almamak için sürekli şeker yerine tatlandırıcı kullanıyor olabilirsiniz. Fakat yapılan araştırmalar yapay tatlandırıcıların alınan doğal kalori alımı konusunda vücudu kandırdığını ve bu nedenle de daha fazla şeker kullanma isteğini ortaya çıkardığını gösteriyor.

 

Sizin de tecrübelerinizle öğrendiğiniz zayıflama yöntemleri varsa bizimle yorum yazarak paylaşabilirsiniz...

goji berry


Sayfayı Paylaş:


zayıflayamıyorum ne yapmalıyım, bir türlü zayıflayamıyorum, ne yapsam zayıflayamıyorum, zayıflamak istiyorum ama olmuyor, zayıflamak istiyorum ama irademe sahip olamıyorum,

Bu yazı 4569 defa okunmuştur...
zayıflamak istiyorum ama olmuyor
deniz
Bolu
zayıflamak istiyorum ama olmuyor
zayıflamak istiyorum ama olmuyor
Bu yorum 07-07-2012 09:21:10 tarihinde yazılmıştır...
"zayıflamak istiyorum ama olmuyor pazartesi başladığım diyeti en fazla perşembeye kadar götürebiliyorum o da yarım yamalak. Zayıflama ilacı kullanmayı deneyeceğim artık çünkü başka türlü benim zayıflamam imkansız :("


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :