kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

Çorba Zayıflatır mı?


Tarih: 29-04-2012 | Saat: 13:59:38 | Ekleyen: Sibel Kartal
Çorba Zayıflatır mı?

Çorba sofralarımızın vezgeçilmezi, kahvaltı hariç hemen hemen her öğünde özellikle akşam yemeklerinde mutlaka az yada çok çorba tüketilir. peki çorba ile zayıflamak mümkün mü? Çorba zayıflatır mı? Çorbanın direk zayıflatma özelliği olmasa da dolaylı olarak zayıflatıyor... 

Yemeklerinde başında kesinlikle önce çorba içmenin kilo verdirdiği araştırma ile kanıtlandı. Amerikalı bilim adamları, mideleri çorba ile şişen insanların sıradaki yemekleri daha az yediklerini ve bu sayede aşırı kilo almaktan kurtulduklarını söylediler.

Çorba diyetini gönüllüler üzerinde deneyen Pennsylvania Eyalet Üniversitesi bilim adamları, öğlen yemeğinde ana yemekten önce çorba içenlerin, çorba içmeyenlerden beşte bir daha az kalori aldıklarını tespit ettiler. Ancak uzmanlar içilecek çorbanın da düşük kalorili olması gerektiği yolunda uyarıda bulundular. Örneğin kremalı bir çorba içilirse tam tersi etki yaparak toplam kaloriyi artırıp kilo aldırıyor. Araştırmada sebze çorbası gibi hafif kalorili çorba çeşitleri kullanıldı.

Belirtildiği üzere her çorba zayıflatmaz. Sebze çorbaları zayıflamak için kullanılabilir tabi bunun da ölçülü tüketilmesi lazım bir oturuşta bir tencere sebze çorbası tüketilmemesi gerekir :)

goji berry


Sayfayı Paylaş:


çorba içerek zayıflama, çorba içerek zayıfladım, çorba içerek zayıflayanlar, çorba içmek zayıflatırmı, çorba ile zayıflama,

Bu yazı 7798 defa okunmuştur...

diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :