kilo

Web sitemize hoşgeldiniz!

İdeal Kilo


Tarih: 09-05-2012 | Saat: 21:06:18 | Ekleyen: Sibel Kartal
İdeal Kilo

İdeal kilo hesaplama formülleri ile zayıf mı yoksa kilolu mu olduğunuzu, zayıfsanız kaç kilo almanız gerektiği, kilolu iseniz kaç kilo zayıflamanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. İdeal Kilo hesaplamak için genel bilgiler kullanılmaktadır. Tam bir kesinlik arzetmemekle birlikte kişinin vücut yapısına göre aslında kilolu biri zayıf, zayıf biri de kilolu görünebilmektedir. Bu farklılıklarda vücut yapısı ana etkendir, örneğin geniş yuvarlak bir yüz kişiyi daha kilolu gösterirken ince uzun bir yüz kişiyi daha zayıf göstermektedir.

İdeal kilo farklıları ile ilgili olarak, görüntü olarak iki kişiniz boyunun kısalığı veya uzunluğu kilosu yaşı bu iki insanın ideal kilosunuz aynı olmasını gerektirmez ve ideal kiloları da aynı olmayabilir. Sportmen yapıda olması genetik yapısı kemik yapısı gibi faktörler bireyin ideal kilosunun farklı olmasının sebepleridir.

Örnek vermek gerekirse bireyin kemik yapısı cılız spor yapmıyor ve kas yapısı gelişmemişse bu birey ideal kilosunu hesaplattığında ideal kilosunun altında çıkacaktır. Bu o bireyin ideal kiloda olmaması demek değildir. İdeal kilo hesaplama formülleri kesin olmamakla beraber sadece bilgi amaçlıdır daha net bilgiler için bu konuda uzman olan doktorlardan destek alabilirsiniz.

Kilomuz sadece yediğimiz içtiğimiz gıdalarla değil spor yapıp yapmamamızla da ilgilidir. Vücut yapımız olması gereken kilomuzdan düşük veya yüksek bir kiloda sabit kalabilir. Kilo vermek istediğimizde kilo almamızı, Kilo almak istediğimizde kilo vermemizi sağlayabilir bunun nedeni vücudumuzun kalmak istediği ideal kilodur. Biraz sabır ve kararlılıkla bu durumu değiştirebilirsiniz.

Aslında her birimiz kilo almak ve zayıflamak konusunda çok fazla olmasa da kulaktan dolma bilgi sahibiyiz. İdeal kilo hesaplaması ile vermemiz veya almamız gereken kilomuz hakkında bilgi sahibi olabiliriz.


 


Aşağıdaki formdan ideal kilonuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz... İdeal kilonuzun durumu ile ilgili yorum yazabilirsiniz...

goji berry


Sayfayı Paylaş:


ideal kilo hesapla, ideal kilo hesaplayıcı, ideal kilo nasıl hesaplanır, boya göre ideal kilo hesaplama, yaşa göre ideal kilo hesaplama,

Bu yazı 51001 defa okunmuştur...
ideal kilo nasıl hesaplanır
elvan çelik
Edirne
ideal kilo nasıl hesaplanır
ideal kilo nasıl hesaplanır
Bu yorum 09-05-2012 23:52:32 tarihinde yazılmıştır...
"ideal kilomu hesaplama formunuzdan hesapladım. 1.58 bir bayanım 58 kiloyum ideal kilo olarak 44-50 kilo arasında gözüküyor. benim 8 kilo fazlam varmış ama bana kalırsa daha fazla çünkü kilolarım beni çok rahatsız ediyor özellikle havaların ısınmasıyla bu rahatsızlığı daha çok hissediyorum ideal kiloma kavuşmak istiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum.yaptığım diyetlerde işe yaramıyor başka ne yapsam bilemedim :("

ergenlik ve boy uzaması
Onur Muhsinoğlu
Sivas
ergenlik ve boy uzaması
ergenlik ve boy uzaması
Bu yorum 14-06-2012 21:42:25 tarihinde yazılmıştır...
"Selam. Arkadaşlar ben 15 yaşındayım. Boy 1.70. Kilo 75 Endomorf vücut tipliyim. ideal kilom 61 - 67 arası ama çevremdeki insanlar daha küçüksün ergenlik çağındasın boya atarsın diyorlar. Endomorf vücut tipli olanların boyu kısa kemikleri iri halk la bilinen boylu poslu sağlam diye geçiyor. Fakat ben bundan memnun değilim yardımcı olun. "

ergenlikte aldığım kiloları geri verebilirmiyim?
derya
İstanbul
ergenlikte aldığım kiloları geri verebilirmiyim?
ergenlikte aldığım kiloları geri verebilirmiyim?
Bu yorum 08-07-2012 16:02:35 tarihinde yazılmıştır...
"merhabe ben 13 yaşındayım.daha küçük olduğumu biliyorum ama ben kilolarımdan rahatsız oluyorum.boyum 1.50 kilom 46 4 kilo fazlam var ama etrafımdakiler bana boya verirsin diyor ama ben una inanmıyorum.bana yardım edin lütfen :("

kilo vermek için ipucu
ece akartürk
Aydın
kilo vermek için ipucu
kilo vermek için ipucu
Bu yorum 09-07-2012 22:57:38 tarihinde yazılmıştır...
"Kilo vermek için en ana 3 temel: 1.hamur işi ve kızartmadan uzak dur! 2.bol su tüket karnın daha tok olmasını sağlar 3.günde yarım saat egzersiz ve uyuşuk üşengeç değilde hızlı biri olun"


diyeceklerim var!

Yorum yazarken lütfen;
Adınız Soyadınız   :   
E-Mail Adresiniz   :   
Şehir Seçiniz   :   
Puan Veriniz   :   
Yorum Konusu   :   
Yorumunuz   :